Elewacje dekoracyjne z kamienia

Grota-Lourdes-detale1-1-640x480_c

Dekoracyjne elewacje kamienne,
czyli jak dekorować

Spośród wielu możliwości wykończenia domu lub innych budynków na powierzchni ich zewnętrznych ścian, zdecydowanie godna polecenia jest możliwość zastosowania kamiennych elewacji. Wykonane przez nas są unikalne i niepowtarzalne, a dzięki metodzie barwienia w masie mają ciekawe, nasycone kolory z elementami oddającymi procesy zachodzące w przyrodzie, jak wybarwienia oraz fragmenty odbijające światło. Elewacje z kamienia sztucznego imitują te naturalne, nie ustepując przy tym urodą prawdziwemu klinkierowi, piaskowcowi, czy kamieniowi naturalnemu, a mogą z nimi konkurować pod względem kosztów, trwałości, czy spektrum zastosowania.

Kamienie elewacyjne wytwarzane i komponowane przez nas idealnie przyegają do każdej zdrowej powierzchni wykonanej z betonu, cegły, drewna czy innych budulców. Dzięki właściwościom izolacyjnym i mrozoodpornym doskonale ocieplą dom, jednocześnie go zdobiąc. Takim elewacjom z kamienia nie szkodzi ani długotrwałe działanie promieni słonecznych, ani silnego wiatru, są także bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne Elewacje dekoracyjne mogą wystąpić jako pojedyncze elementy, lub pojawić się na całej powierzchni ścian zewnętrznych.

Otocz swoją przestrzeń
dekoracyjnym ogrodzeniem

Mury i ogrodzenia dekoracyjne są niezbędnym elementem, który zaznacza odrębność rodzinnego podwórka jako przestrzeni życiowej. Będą stanowić rodzaj fortecy i solidnej osłony, albo przyjmą formę bardziej tradycyjną, czyli umożliwiającą oglądanie świata zza i sprzed ogrodzenia. Takie dekoracyjne ogrodzenia mogą zastepować tradycyjne metalowe bramy, lub stanowić ich integralną część w postaci kolumn, słupków, czy rodzaju podmurowania. Komponują się dobrze z innymi tworzywami, dzięki czemu stanowią spójną całość. Pasują zarówno do nowoczesnych domów mieszkalnych, jak też do budowli stylizowanych na dworki i architekturę w stylu dworskim.

Dekoracyjne mury nie
tylko dla koneserów

Ceniąc estetykę i solidne, fachowe wykonanie oraz wiedząc, że tego właśnie oczekują klienci, dajemy Państwu możliwość skorzystania z naszych usług. Mur francuski, dziki, cyklopowy, czy warstwowy, a także dowolne ogrodzenia możliwe są do wykonania dzięki stosowanym w ASD materiałom i technikom formowania. Tylko najlepsze metody i najbardziej zaawansowane technologicznie tworzywa zyskują nasze uznanie i towarzyszą w codziennej pracy.

Elewacje, mury i ogrodzenia dekoracyjne wyróżnia uniwersalny wygląd, funkcjonalność, wytrzymałość, mnogość nawierzchni i barw. Można zatem uformować ogrodzenie na wzór kamieni ciosanych, łupanych, ale też i takich, które nigdy nie były poddawane obróbce lub innym działaniom nadających kształt; do takiej grupy można zaliczyć nieobrobione kamienie polne oraz otoczaki.

Elewacje ze
sztucznych cegieł

Sztuczne cegły to idealne rozwiązanie także na budynkach typu „coś z niczego”. Ich imponujący wygląd sprawia, że przy rozsądnych nakładach finansowych dom może wyglądać jakby rzeczywiście zbudowany na przykład z cegły klinkierowej w dowolnym kolorze. Sztuczne cegły to jednocześnie możliwość bezbłędnego odwzorowania belek, desek, kamieni rzecznych, czy piaskowca. Rozwiązanie takie można zastosować na niemal każdej budowli. Dodatkową zaletą i przewagą proponowanych przez nas rozwiązań w postaci sztucznych cegieł jest to, że nie zostaną porośnięte glonami czy mchem, oraz nie ulegają łatwo zabrudzeniom. W efekcie otrzymacie Państwo połączenie dobrego smaku i harmonii bez zmartwień o skutki uzytkowania.

próbki-Wrocław-024-1-640x480_c-1

Każda tworzona przez
nas forma jest unikalna,
a dodatkowo:

  • elewacje dekoracyjne nadadzą dowolny charakter wybudowanemu domowi,
  • takie kamienne elewacje to nieograniczone możliwości wykończeniowe,
  • elewacje z kamienia nadadzą klimat każdej posesji,
  • elewacje ze sztucznych cegieł pozwolą dowolnie uformować ostateczny kształt ścian zewnętrznych domu,
  • dekoracyjne ogrodzenia z powodzeniem zastąpią tradycyjne bramy wjazdowe lub wokół całej posesji,
  • mury dekoracyjne dadzą poczucie prywatności na własnym podwórku.