Wydarzenia

  • ASD SC wykonało z sukcesem ok.  4,100 m2 sztucznych formacji skalnych w Ogrodzie Zoologicznym w Ostrawie. Wykonano kilka różnego typu formacji skalnych o zróżnicowanych strukturach powierzchni i róznym stopniu odwzorowania struktury. Firmie ASD SC , zostały udzielone najlepsze referencje.

    O tej realizacji mówiło się w samych superlatywach w prasie ,telewizji i branżowych konferencjach dyrektorów polskich, czeskich i słowackich ogrodów zoologicznych.

  • Zoo Jihlava- renowacja ,uszczelnienie wykonanie dekoracyjnej powłoki hydroizolacyjnej (NOWOŚĆ) w basenach i pomieszczeniach dla fok. Zastosowano innowacyjna technologie z zastosowaniem super elastycznego materiału hydroizolacyjnego bez konieczsności pokrywania warstwy hydroizolacyjnej jakiegokolwiek typu powłoką !
  • Zoo Bojnice – Firma ASD wygrała przetarg publiczny na wykonanie w wybiegach dla niedźwiedzi – naprawy,hydroizolacji,wykonanie dekoracyjnych tynków z ręcznymi malowidłami oraz wykonanie dekoracji ze sztucznej skały na murkach ogrodzenia, a także wykonanie barier ochronnych ze stali nierdzewnej wkomponowanych w sztuczne formacje skalne.
  • Zoo Ostrawa – ASD SC wygrała przetarg publiczny na wykonanie egzotycznych sztucznych drzew oraz dekoracji i wyposażenia pomieszczeń dla małp w pawilonie Ewolucji ostrawskiego ogrodu zoologicznego.

    Skomplikowane zadanie wykonane w technologi kompozytów ASD SC wykonała z wielkim sukcesem. Wyprodukowano i zamontowano 6 wielkich drzew o wysokości 5-7 m i rozpiętości gałęzi ok.5m. Wykonano i zakomponowano kilkaset metrów lian oplatających drzewa i sztuczne skały (wykonane wcześniej przez ASD SC). Całość stylizacji uzupełniły potężne korzenie przyporowe i setki detali (grzybki,narośla, huby, specjalnie formowane „kieszenie” na ziemię aby można było posadzić naturalną roślinność tropikalną.

    Dominującą formą jest jednak „drzewo gigant” – symbol ewolucji. Wykonany z kompozytów konar główny, korzenie przyporowe, gałęzie i dziesiątki metrów pnączy wypełniają i penetrują pomieszczenia pawilonu.