Kaskady i oczka wodne

Urok wodnych
kaskad

Kaskady wodne poprawiają mikroklimat i nastrój w ogrodzie. Przy zakładaniu kaskady na terenie w naturalny sposób pofałdowanym nie trzeba dodatkowo formować spadków, jeśli natomiast powierzchnia jest płaska, spadki należy stworzyć samodzielnie.Woda powinna spadać z progu lub w stopniach, co daje ten niepowtarzalny efekt i sielski klimat wśród kwiatów ogrodu i zielonych traw. Same kaskady służą jednak nie tylko do podziwiania. Wpływają dobroczynnie na oczko wodne lub staw, pomagając utrzymać w nich równowagę biologiczną. Woda wędrując dotlenia się, a tym samym zyskuje na jakiości.

Sztuczne-plaże-6-640x480_c-1

Nierozłączny duet kaskad wodnych i kamienia

Przy zakładaniu kaskady wodnej należy najpierw zaplanować jej przebieg, a następnie przygotować grunt i niezbędne materiały oraz narzędzia. Sztuczne kamienie przydadzą się już na początku prac, ponieważ po ułożeniu na dnie i brzegach koryta warstwy geowłókniny oraz folii uszczelniającej, na brzegach strumienia należy ułożyć żwir i kamienie maskujące folię. Jest to przy okazji ekran kaskady wodnej, skutecznie chroniący folię od uszkodzenia przez rosnące korzenie krzewów i drzew.

Fontanna
godna uwagi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fontanny są obok rzeźb bardzo charakterystycznym elementem małej architektury ogrodowej. Znali je już starożytni, a popularnością cieszą się także teraz. Woda wyrzucona pod ciśnieniem z dyszy to standardowy i niezmienny sposób działania, natomiast sam wygląd tworzonych przez nas fontann może być bardzo różny i zawsze przykuwa uwagę. Przy ogrodowych stawach, sadzawkach, poidełkach, oczkach wodnych lub strumieniach warto zainstalować nawet niewielką fontannę, która będąc urozmaiceniem przestrzeni, wymusi także obieg wody.

Proponowanne przez nas rozwiązania sprawią, że fontanna, którą stworzymy będzie niepowtarzalna. Możemy wzorować się na projekcie powierzonym nam przez klienta, lub zaproponować nasze autorskie rozwiązanie w oparciu o wszystkie wytyczne i oczekiwania. Używane do wyrobu każdej fontanny tworzywo pozwala uzyskać pożądany model i kolor, idealnie komponujący się z otoczeniem, lub wyróżniający się na jego tle. Taka fontanna może być wzbogacona o iluminacje, czyli efekty świetlne uzyskiwane po wbudowaniu odpowiednich lamp, czy możliwość regulowania strumienia wody, co jeszcze podniesie jej atrakcyjność.

Oczka wodne
wciąż na czasie

Kaskady wodne i fontanny z sukcesem wchodzą do polskiego krajobrazu, natomiast nie zmniejsza to popularności oczek wodnych, zarówno w klasycznej wersji ogrodowej, jak i zdobiące balkony czy tarasy. Nie potrzeba dużej przestrzeni, więc na kawałku działki często spotkać można małe oczka wodne, które zachwycają wyglądem. Odbijające się w tafli wody rośliny i promienie  słoneczne to prawdziwa dekoracja.

Zgodnie z wymogami określającymi prawidłową budowę oczek wodnych tworzymy zarówno ich zbiorniki, jak i dekoracyjne kamienie układane wokół powierzchni wody. Są one trwałe i odporne na działanie samej wody lub innych warunków atmosferycznych. Czy w przydomowym ogrodzie, czy na działce pod miastem, będą się dobrze prezentować z oczkiem wodnym o dowolnej wielkości  i kształcie.

Woda to żródło życia,
a ożywić Państwa
otoczenie mogą:

  • kaskady wodne, stanowiące namiastkę wodospadu w każdym ogrodzie,
  • fontanny, które na wzór tych najpopularniejszych przykuwają uwagę dzięki ciekawym formom,
  • oczka wodne, będące harmonijnym elementem ozdobnym i dobrym miejscem dla roślin czy rybek.

Prywatna-rezydencja-4-640x480