Rzeźby z kamienia

Rzeźby z kamienia
na długie lata

Kamienne rzeźby jak dzieła sztuki wychodzą spod rąk ludzi z duszą artysty, których tym samym trudno nazwać rzemieślinikami. Chcąc wzbogacić wnętrza Państwa domów i mieskzań oraz ich otoczenie warto rozważyć ustawienie ciekawej rzeźby w centralnym, widocznym dla wszystkich miejscu. Inne dekoracje staną się wtedy zbędne.

Rzeźby z imitacji kamienia są w naszym wykonaniu równie piękne i ciekawe, jak te z prawdziwego kamienia. Co więcej, brak tutaj ograniczeń związanych z naturalnym kamieniem, który ma zawsze okreśony kształt i kolor, więc często wymaga dodatkowych prac przed powstaniem gotowej rzeźby. Masa, która po zastygnięciu tworzy naturalny efekt, jest niezwykle plastyczna, dająca się optymalnie formować. Trudno o lepszy materiał do twórczej pracy.

Jak prawdziwy brąz,
czyli rzeźby z imitacji brązu

W poszukiwaniu ozdób bardziej szlachetnych skupić się można na szlachetnych metalach. Godny uwagi jest brąz, który nie bez powodu stanowi materiał na pomniki. Kryje w sobie dostojność i surowość, a w związku z tym, że nie jest tak często używany do produkcji biżuterii jak złoto zy srebro, można go uznać za metal przyciągający uwagę.

Zainteresowanie rzeźbami z imitacji brązu wzrasta z każdym sezonem. Dbamy o to, aby nie osłabło, w związku z tym precycyjnie dobieramy materiały i ich proporcje oraz z jubilerską dokładnością odmierzamy pigmenty do barwienia masy. Każda tworzona przez nas rzeźba stanowi powód do dumy dla osoby, w której otoczeniu zagości na dobre.

Rzeźby-Z.Bol-6-640x480_c-1

Rzeźby-Z.Bol-7-640x480_c-1

Rzeźbione na wzór
brązu i kamienia

Tak rzeźby wzorowane na kamienne, jak i te z imitacji brązu mogą stanowić ozdobę domu oraz ogrodu, ponieważ są nie tylko ciekawe wizualnie, ale też niezwykle trałe.Wizje klientów często wykraczają znacznie poza standardowe posągi greckie, popiersia, anioły, czy zwierzęta. Z pełną odpowiedzialnością za efekt końcowy przyjmujemy nawet nietypowe zlecenia. Warto wprowadzić nieco wielkiego świata do własnego ogrodu, lub dodać temu ogrodowi tajemniczości i cech spokoju. Nowoczesne rzeźby idealnie tworzą nastrój.

Rzeźby i ich
dodatkowa funkcja

Dodatkowe zastosowania rzeźb kamiennych lub rzeźb z imitacji brązu to pole do wprowadzenia nowych rozwiązań oraz udoskonalania tego, co już zostało stworzone. Zasłuzonym uznaniem i dużym zanteresowaniem mogą się cieszyć rzeźby z wbudowaną fontanną, przyjmujące postać chociażby kobiety wylewającej wodę z dzbana. Nasze rzeżby są dobrym miejscem na ukrycie mechanizmu fontanny, stanowią jego solidną i właściwą izolację. Także styczność z wodą nie wpływa negatywnie na wygląd rzeźby i jej właściwości.

Biorąc pod uwagę zaaranżowanie otoczenia poprzez rzeźby kamienne, czy rzeźby z imitacji brązu, warto zwrócić się do nas po fachową poradę. Rzeźby to temat tak wdzięczny, jak i trudny, dlatego tylko poprzez profesjonalne podejście do ich wykonania możliwe jest odtworzenie lub stworzenie dowolnej formy z zachowaniem zasad dobrego smaku i estetyki przypisanej trudnemu kunsztowi rzeźbiarstwa.

Jeśli zatem marzycie
Państwo o wyjątkowych:

  • rzeźbach z imitacji kamienia,
  • rzeźbach z imitacji brązu,
  • posągach na wzór rzeźb kamiennych,
  • elementach dekoracyjnych tworzonych, aby wyglądały jak prawdziwe rzeźby z kamienia

zapraszamy do współpracy. Spełnimy Państwa oczekiwania.