Sztuczne skały w ogrodzie

Woliera-Zoo-Łódź-2-640x480-1 (1)
IMG_4960-640x480

Skały w Państwa
ogrodzie

Sztuczne skały do ogrodu wykonujemy używając najlepszej jakości półproduktów. Skalna ogrodowa kompozycja może być złożona z identycznych form, natomiast najciekawiej prezentuje się taka z elementami skalnymi różnej wielkości, różnej barwy, lub wielu odcieniach tego samego koloru. Ostateczny efekt wizualny to zasługa formowania masy. Takie rozwiązania stosowane są na ścianach i elewacjach budowli ogrodowych, natomiast podłogi takich budynków są także idealną powierzchnią do zastosowania sztucznych skał.

W zależności od aranżacji danego ogrodu, jego wielkości, położenia oraz wystepującej roślinności, komponujemy sztuczne skały, które w takim ogrodzie znajdą sie w odpowiednim otoczeniu. Jest to dekoracja całoroczna, prezentująca się równie dobrze latem jak i zimą, w trudnych warunkach pogodowych. Skały korzystnie wyglądają w dowolnie stylizowanych ogrodach, a co więcej, łatwo dobrać inne dekoracje do skalnych kompozycji. Lato w Polsce to krótki okres, kiedy ogród staowi centrum życia rodzinnego, miejsce spotkań, wspólnych posiłków i zabaw. Sztuczne skały w ogrodzie są tym bardziej godne uwagi, ponieważ wyglądają zadowalająco przy każdej okazji.

Urok sztucznych
skał w ogrodzie

Płytki skalne ze względu na użyty materiał dobrze znoszą użytkowanie i działanie czynników pogodowych, więc wzorem kamieni naturalnych są odporne na działanie mrozu, wody, czy innych trudnych warunków atmosferycznych. Takie ich cechy sprawiają, że sztuczne skały bardzo dobrze sprawdzają się w ogrodzie nie tylko pod względem estetyki i wyglądu, lecz są również idealne do zdobienia powierzchni, które pod wpływem działania różnych czynników byłyby zagrożone zbyt szybkim zużywaniem się zastosowanych do prac wykończeniowych materiałów.

Skały ogrodowe również można stworzyć zgodnie z każdym życzeniem. W przeciwieństwie do skał naturalnych zawsze mają pożądany kształt, nie kruszą się i przez lata zachowują swój pierwotny wygląd. Dzięki temu tworzymy powierchcnie skalne, upewniając Państwa, że całość wyglądająca imponująco, przetrwa wszelkie niedogodności i da namiastkę prawdziwej skały, którą nie sposób zdobyć samodzielnie. Sztuczne skały ogrodowe są też dużo lżejsze od naturalnych, więc nawet duże egzemplarze mogą być ozdobą parapetu czy stołu, bez ryzyka zarwania się powierzchni.

Sztuczne skały ogrodowe
w kilku krokach

Masa pozyskiwana z najlepszej jakości surowców, którą wykorzystujemy do tworzenia skał w ogrodzie pozwala na dowolne jej formowanie. Po ustaleniu oczekiwań przystępujemy do pracy tworząc wyłącznie w oparciu wyłącznie o zmysł artystyczny pracowników, lub posiłkując się Państwa wizją. Skała wysycha szybko, staje się twarda, gotowa między innymi do transportu. Jej wygląd przez lata nie ulegnie zmianie w postaci odbarwień, czy wyblaknięć, więc zawsze istnieje możliwość dodawania kolejnych skał i tworzenia w rezultacie zupełnie nowych kompozycji. Dzieki temu ogród zawsze będzie miał niebanalny wygląd z nieograniczonymi opcjami jego zmiany i modyfikowania na bazie stworzonych wcześniej oraz nowych skał. To idealne rozwiązanie dla osoób, które zamiast radykalnych zmian wolą jedynie niewielki lifting otoczenia.

Piękny ogród nigdy nie jest dziełem przypadku. Zarówno roślinność, jak i dekoracje powinny być efektowne, komponować się z otoczeniem, dlatego:

  • skały w ogrodzie nadają niecodzienny rys przestrzeni wokół,
  • proponowane przez nas sztuczne skały idealnie sprawdzą się w ogrodzie,
  • obecność sztucznych skał w Państwa ogrodzie urozmaici kreowaną przestrzeń, podnosząc jej walory estetyczne.

Prywatna-rezydencja-3-640x480

Park-Rozrywki-Inwałd-S-8-640x480-1