Sztuczne drzewa

artsystemdeco.com 4-3-1024x576

Masa wykorzystywana do wyrobu sztucznych kamieni i skał jest tak wszechstronnym materiałem, iż daje nieograniczone możliwości. Można z niej tworzyć tak duże, jak i małe formy, budując w ten sposób ciekawe kompozycje lub ozdabiając pokój, ogród czy podwórko pojedynczymi egzemplarzami. Warto zainteresować się sztucznymi drzewami, ponieważ nawet bez dodatkowej troski wyglądają idealnie, nie niszczą się i nie tracą pierwotnego uroku.

Sztuczne drzewa formujemy ręcznie z kompozytów barwionych w masie, posługujemy się także w miarę potrzeb formami do ich modelowania lub wytłaczania faktur. Zawsze jest to niezwykle precyzyjny proces, ponieważ każdy stworzony przez nas produkt ma niepowtarzalny wygląd, idealne wykończenie oraz niezwykłą trwałość. Całości dopełniają liście w nasyconych barwach zieleni, będące odwzorowaniem koron prawdziwych drzew, oraz gałązki wyglądające tak, że są nie do odróżnienia od prawdziwych gałęzi.

Wiele sztucznych
drzew wokół nas

Ze względu na łatwość utrzymania i niesamowite podobieństwo do dzieł natury, sztuczne drzewa możemy spotkać w wielu miejscach. Bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie powstająaquaparki, parki rozrywki oraz tematyczne, czy centra rozrywki, jak Copernicus w Warszawie i Experyment w Gdyni. Imponujących rozmiarów baobaby i nie tylko pełnią tam funkcję dekoracji i dają wrażenie obcowania z naturą. Wiele naszych „roślin” zdobi też ogrody zoologiczne. Spotkać je można głównie na wybiegach małp, czy w klatkach z ptakami, natomiast liczba zastosowań także tu jest znacznie większa.

Również prywatne rezydencje, za sprawą tworzonych przez nas dekoracji, mogą nabrać nowego charakteru, ożyć zgodnie z najnowszymi trendami. Przyroda jest najlepszą inspiracją, na niej wzorujemy się nawet przy nietypowych wymaganiach naszych Klientów, ponieważ każde otoczenie, a zwłaszcza takie, w którym spędzacie Państwo dużo czasu, powinno być odbiciem natury, bo natura działa kojąco w codziennym pośpiechu.

Drzewo-Krynica-Z.-4-640x480_c

Od dębu do palmy,
czyli sztuczne drzewa
w praktyce

Ze względu na plastyczność używanych przy produkcji materiałów możemy stworzyć imitację każdego gatunku, o dowolnych rozmiarach i kształtach, wykończone w sposób dający złudzenie naturalności. Szpaler drzew spotykanych w Polsce lub egzotycznych, czy jeden egzemplarz stanowiący całą dekorację sprawi, że wokół wszystko zmieni się pod względem wizualnym.

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie i radość tworzenia otrzymacie Państwo efekt końcowy zgodny z ustaleniami. Bez uciążliwej pielęgnacji, bez podłoża wymagającego podlewania i nawożenia – sztuczne drzewa w łatwości utrzymania radzą sobie doskonale, konkurując z tymi rosnącymi naturalnie. To idealne rozwiązanie dla miłośników przyrody, ceniących wolny czas.

Zoo-Ostrava-po-28-640x480_c

Warto, aranżując otoczenie,
spojrzeć przychylnie
na sztuczne drzewa:

  • o wyglądzie wiernie oddającym urodę roślin z naszych lasów i wszelkich innych terenów zielonych,
  • tworzone na wzór egzemplarzy egzotycznych, niewystępujących w naszej umiarkowanej strefie klimatycznej,
  • będące niewielkimi ozdobami, tworzone na kształt bonsai.

Galeria zdjęć