Zastosowanie imitacji skał i głazów

Obecnie można zauważyć trend, w którym sztuczne formacje głazów zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, aniżeli miało to miejsce do tej pory. Dotychczas mogliśmy je oglądać głównie w ogrodach zoologicznych jako część wybiegów dla zwierząt czy w parkach, gdzie służyły najczęściej jako element dekoracyjny. Od pewnego czasu ich zastosowanie uległo rozszerzeniu, czego potwierdzeniem jest ich częstsza obecność w przydomowych ogrodach, a także w wielu obiektach, z którymi mamy styczność na co dzień np. w galeriach handlowych. Dla wielu osób zasadne wydaje się więc pytanie o to, czy imitacje skał i głazów są w ogóle potrzebne, skoro w przyrodzie występują ich naturalne odpowiedniki. Rozważania tego typu nie powinny dziwić, lecz od razu należy zaznaczyć, że opisywane konstrukcje są wykorzystywane na wiele sposobów, a ich zalety są nie do przecenienia. Jakie zastosowanie mają więc wspomniane wcześniej imitacje i co można zyskać na ich obecności?

Nawodne i podwodne sztuczne skały to nowoczesność pozwalająca na kreatywne projektowanie przestrzeni

Przede wszystkim wiele osób decyduje się na sztuczne skały do ogrodu w celu stanowienia przez nie całorocznych dekoracji. Konstrukcje tego typu uważane są bowiem za nowoczesne, a wręcz innowacyjne elementy projektowania przestrzeni, co powoduje, że nadają otoczeniu wyjątkowego oraz oryginalnego charakteru. W dodatku do złudzenia potrafią przypominać naturalne formacje, sprawiając tym samym, że są praktycznie nie do odróżnienia od swoich prawdziwych odpowiedników. Warto również zaznaczyć, że nawodne sztuczne skały wykorzystywane są do tworzenia kaskad oraz oczek wodnych, gdzie idealnie się komponują z otaczającą rzeczywistością.

Sztuczne skały wspinaczkowe, czyli prawdziwa przyjemność we własnym ogrodzie

Opisywane konstrukcje to nie tylko fantastyczne elementy dekoracyjne, ale również produkty dające się poznać jako ścianki wspinaczkowe. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przygotowuje się je na wzór naturalnych odpowiedników, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, by na etapie formowania stworzyć półki, stopnie czy uskoki pozwalające na wspinanie się. Sztuczne skały są znacznie bezpieczniejsze niż pierwowzory, gdyż są konstrukcjami trwałymi, a także dającymi poczucie komfortu, co pozwala na korzystanie z nich zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Przygotowane ścianki wspinaczkowe można umieścić w ogrodzie i cieszyć się nimi o dowolnej porze.